„Każdy moment – więc i ta styczniowa akcja – jest dobry, by ograniczyć jedzenie mięsa i zastanowić się nad zmianą naszych w tej materii przyzwyczajeń. Kuchnia roślinna nie tylko bywa bardzo smaczna, jest też zbawienna dla planety, na której żyjemy” – powiedział Robert Makłowicz o akcji Veganuary przy okazji kampanii dla Pyszne.pl. Co mamy z tym wspólnego? O tym w tekście!

 

Vegab w dobrych rękach

Doklejony wąs, biała podkoszulka i nasz wegański kebab w dłoni ulubieńca internetu i autorytetu kulinarnego – Roberta Makłowicza… Nasze serce nigdy nie biło tak mocno! Jakie to uczucie? Cytując pana Roberta: „fiu, fiu, fiu, fiu – extra”!

W styczniu Robert Makłowicz wziął udział w kampanii Pyszne.pl nawiązującej do akcji Veganuary. Przez 31 dni testował wegańską ofertę krakowskich lokali, w tym naszego vegaba. Warto wspomnieć, że pan Robert nie jest weganinem, nawołuje jednak do redukcji mięsa i otwarcia się na bogactwo smaków, jakie oferuje kuchnia roślinna. Jeśli on nie wpłynie na serca Polaków, to już naprawdę nie wiemy, kto może to zrobić. 😉

Po więcej stories zajrzyj na naszego Instagrama.

Vegab na wysokich obcasach

Przy okazji Veganuary o naszej kuchni napisały również Wysokie Obcasy. Tak, tak – zostaliśmy w nim mianowani najpopularniejszym i najlepszym wegańskim kebabem w Polsce. W artykule opisany jest proces tworzenia naszego v-mięsa, które opiekamy na wolno obracającym się ruszcie jak tradycyjny kebab. Cały artykuł przeczytacie TUTAJ.

 

Veganuary – co to w ogóle jest?

Veganuary to kampania brytyjskiej organizacji pozarządowej o tej samej nazwie. Od 2014 Veganuary nawołuje do podjęcia wyzwania, które polega na odstawieniu produktów odzwierzęcych na miesiąc (albo już na zawsze). Organizacja ta uświadamia społeczeństwo, że każdy z nas ma wpływ na ochronę środowiska, zapobieganie cierpieniu zwierząt i poprawę naszego zdrowia. Warto dodać, że zachęcają do dobrych praktyk nie tylko pojedynczych ludzi, ale również przedsiębiorstwa.
Veganuary działa już w 192 krajach i od początku jej trwania dołączyło do niej ponad milion użytkowników, w tym Joaquin Phoenix, Sara Pascoe czy Paul McCartney.
Co kieruje ludźmi, którzy przystępują do wyzwania? Według danych Veganuary najczęstszymi powodami wzięcia w nim udziału są: chęć poprawy stanu zdrowia (46%), dobrostan zwierząt (34%) i chęć ochrony środowiska (12%).

 

Wegańskie przepisy i wskazówki żywieniowe od Veganuary

Szukasz wegańskich inspiracji? Na tej stronie organizacji dostaniesz e-książkę kucharską z prostymi i przemyślanymi roślinnymi przepisami oraz wskazówkami żywieniowymi nie tylko na 31 dni. E-book jest w 100% darmowy!

 

Niech Veganuary trwa cały rok!

Mamy już luty, ale Veganuary może trwać cały rok, jeśli tylko tego chcesz! Jeśli pragniesz dzisiaj poczuć się jak pan Robert, skompletuj odpowiedni look, rozłóż się wygodnie na kanapie i zadzwoń do nas: TU ZNAJDZIESZ KONTAKT