W roku 2019 wydarzyło się tak wiele mniejszych i większych (również tych przełomowych rzeczy!), że trudno byłoby uniknąć wpisu na blogu, w którym krótko wspomnimy wszystkie miłe sytuacje. Przed Wami podsumowanie 2019 roku w Vegabie – z myślą o tym, by nowy rok 2020 przyniósł jeszcze więcej wrażeń i spełnienia naszych (a poniekąd również Waszych) marzeń! 🙂

 TOP 5 produktów z naszego menu!

  • W 2019 pojawiło się u nas kilka nowych produktów, w tym frytki beztłuszczowe. Chodź można spróbować ich z każdym sosem dostępnym w naszej ofercie, najchętniej wybieraliście je w tradycyjnej i sprawdzonej wersji. Najczęściej frytki zajadano z ketchupem 🙂
  • Lato to czas na soczyste, sezonowe i orzeźwiające smaki. Na ten okres tradycyjne lemoniady ustąpiły miejsca wyjątkowym napojom: lemoniadzie limonkowej, rabarbarowej i arbuzowej. Najbardziej zasmakowała Wam kwaskowato-słodka wersja z limonką 🙂 Jesienno-zimową porą na początku i końcu roku prym wiodła jednak rozgrzewająca ciało i duszę za sprawą magicznego składnika lemoniada imbirowa!

  • W ubiegłym roku wprowadziliśmy również sezonowy smak vegaba – edycję limitowaną, która zmienia się co kilka miesięcy. Wypróbowaliśmy już vegab z sosem Sunshine, później Burgerowym, a kolejno Spooky, który zagościł u nas na Halloween. Mimo wszystko, nawet bez względu na mocną pozycję w komentarzach na naszych kanałach społecznościowych wiernych fanów #TeamHamster oraz #TeamAloha, to Beirut (na I miejscu!) oraz Olymp (tuż za nim) to najczęściej wybierane przez naszych gości vegaby. Bezsprzecznie w Krakowie jak i Bydgoszczy! Beirut najchętniej zjadany był z łagodnym sosem, natomiast Olymp ze średnim.

  • Dodatkowo nasza drużyna stałych gości urosła w siłę, o czym świadczy liczba odbieranych prezentów (po uzbieraniu kompletu pieczątek na karcie lojalnościowej). W trakcie godzin otwarcia obu lokali, średnio co 6 godzin ktoś odebrał swój prezent 🙂

Oto podsumowanie na naszej infografice:

 

Co jeszcze się wydarzyło?

Po pierwsze: dwa najważniejsze wydarzenia – na skalę kraju: Vegab stał się siecią lokali, na skalę lokalną: przeprowadziliśmy się do większego miejsca w Krakowie, żeby pomieścić wreszcie wszystkich naszych gości 🙂

🌟 W chłodny lutowy dzień otworzyliśmy wrota nowego, świeżutkiego miejsca dla wszystkich wegetarian/wegan ale i fanów zdrowych smakołyków w Bydgoszczy! Już wkrótce obchodzić będziemy pierwsze urodziny bydgoskiego Vegaba! Wspominamy, oglądając zdjęcia tutaj: Fotorelacja z otwarcia lokalu Vegab w Bydgoszczy🌟 Niedługo później w Krakowie przenieśliśmy się z pierwszego, zbyt ciasnego już dla całej naszej vegabowej społeczności miejsca, kilka metrów dalej pod adres Starowiślna 8, gdzie w przestronnym lokalu możemy gościć dużo, dużo więcej osób. Na otwarciu było tłumnie! Zdjęcia znajdują się również na blogu: Fotorelacja z otwarcia – nowy lokal Vegab Starowiślna 8

🌟 To był też rok wspaniałych wyróżnień, za które serdecznie dziękujemy – przede wszystkim naszym gościom, ale też jurorom konkursów 🙂 Po pierwsze – znaleźliśmy się na 7. miejscu w rankingu portalu Big 7 Travel jako jedna z najlepszych wege miejsc w Europie! Więcej tutaj: Vegab wśród najlepszych wegańskich restauracji w Europie.
Sam krakowski lokal zdobył natomiast pierwsze miejsce w rankingu wegańskich miejsc w mieście 

🌟 W Krakowie zwyciężyliśmy również w rankingu najlepszych restauracji Uber Eats w kategorii… kekab!  Oraz otrzymaliśmy trzeci raz z rzędu certyfikat jakości Trip Advisor.


🌟 Zważając na Wasze prośby oraz dobro środowiska, które również jest dla nas niezwykle ważne, wyeliminowaliśmy jednorazowe, plastikowe naczynia w lokalu. Na ich miejsce wprowadziliśmy wielorazowe sztućce, szklanki, talerzyki, które nie tylko pięknie i estetycznie wyglądają podczas posiłku, ale również umożliwiają nam nieprodukowanie tak wielu śmieci.


🌟 Jeździliśmy też z vegabem po Polsce. Odwiedziliśmy festiwale w Warszawie, Katowicach oraz Bydgoszczy (jeszcze przed otwarciem).

🌟 Poza limitowaną edycją vegabów oraz frytkami bezłuszczowymi wprowadziliśmy również nowe zestawy oraz piwo 🍟🍻

🌟 Powodów do radosnego świętowania było jeszcze dużo! Skończyliśmy cztery latka, a nasza impreza urodzinowa przebiegała w magiczno-andrzejkowej aurze: Czwarte urodziny Vegaba. Wcześniej był również czas na strrraszne Halloween, walentynki, podczas których odwiedziło nas mnóstwo par, czy Tłusty Czwartek z pączkami od najlepszego Zielonego Talerza (w Krakowie) oraz Malinowego Chruśniaka (w Bydgoszczy).

🌟 Pomagaliśmy też innym: graliśmy z WOŚP, zbieraliśmy piątaki na bezdomne psiaki i kociaki ze schronisk w Bydgoszczy oraz Krakowie oraz wspieraliśmy walkę małego Alexa – również dzięki Waszej pomocy udało się zdobyć pełną sumę (9mln!) na jego leczenie! 

 

Życzymy Wam oraz sobie, żeby 2020 był jeszcze obfitszy w wydarzenia i powody do wzajemnych radości i uśmiechów! Spełnienia życzeń, jakkolwiek niewiarygodne i abstrakcyjne miałyby być! – Każde ma szansę się spełnić 🙂 Niezmiennie śledźcie nas na Facebooku i Instagramie, gdzie od razu dowiecie się o wszelkich nowościach, jakie przygotowaliśmy dla Was w Vegabie.