Końcem ubiegłego miesiąca zaskoczyła nas wyjątkowo miła niespodzianka: portal Big7Travel, zajmujący się tematyką podróżniczą oraz sporządzający rankingi – począwszy od zjawiskowych miejsc, po atrakcje turystyczne, na kulinariach kończąc – umieścił Vegab w zestawieniu najlepszych 50 wegańskich restauracji w Europie. Przyjemność z bycia wyróżnionym jest o tyle wielka, że znaleźliśmy się wysoko, bo aż w pierwszej dziesiątce!

Wyłoniono 50. najlepszych miejsc, które swoimi działaniami (i kulinariami!) promują roślinny styl życia. Ranking przedstawia zróżnicowanie wegańskiej kuchni i różnorodność roślinnych restauracji, w tym przypadku znajdujących się w obrębie Europy.

Vegab w notowaniu uplasował się na wysokim 7. miejscu! Portal Big7Travel tłumaczył wybór naszej restauracji, jako miejsce, w którym zjecie perfekcyjny cheat meal. Trudno się z tym nie zgodzić, choć zapraszamy do nas zdecydowanie częściej niż od wielkiego święta! 😉

„This vegan kebab store has one of the world’s greatest dishes. (…) It’s a casual place with the menu scrawled up on the wall. The perfect vegan cheat meal” – czytamy – „There’s also a location in Bydgoszcz, which is just as suberb”

 

 

W rankingu znalazła się również druga restauracja z Polski, Vegan Ramen Shop, którym przybijamy wirtualną piąteczkę! 🙂 Informacja o tym fakcie ekspresowo obiegła media internetowe, a ku naszej uciesze, polscy redaktorzy prześcigali się w wzmiance o naszym wyróżnieniu na portalach internetowych. Tym sposobem Vegab znalazł się na zaszczytnych stronach magazynów:

Elle – Dwie polskie restauracje na liście najlepszych wegańskich knajp w Europie

Glamour, Noizz, Women’s Health, Label, Kmag oraz Viva! 

Za wszystkie teksty serdecznie dziękujemy!

 

Warto wspomnieć, że Big7Travel sporządził ranking w oparciu o głosy społeczności fanów portalu, wynoszącej 1,5 miliona użytkowników oraz ekspertów ds. żywności.  Pod uwagę wzięto również m.in. recenzje internetowe oraz polecenia pojawiające się na blogach. Możecie przeczytać o nas np. na blogu Kirtsty – The Tasty K w jej przewodniku po Krakowie.

Z tego miejsca gorąco zachęcamy również do dzielenia się waszymi doświadczeniami po wizycie w naszych lokalach na portalach: Facebook (lokal w Krakowie i w Bydgoszczy), Google, Trip Advisor i Happy Cow (Kraków i Bydgoszcz).
Z góry dziękujemy za każdy komentarz, który przyczynił się do naszej pozycji w rankingu oraz za wszystkie przyszłe recenzje. Wasze opinie zawsze są dla nas szalenie ważne! 🙂

Jeśli chcecie sprawdzić jakie jedzenie zachwyciło jurorów, sprawdźcie więcej informacji w zakładce menu.